ICF certified
9001:2008
Bilinçaltı Kodlama Uzmanı
Türkiye'de #1
Randevu almak için tıklayın

İlişki Koçluğu nedir?

İlişkilerinde problem mi yaşıyorsunuz? Evliliğinizde eşinizle birlikte çözemediğiniz iletişim problemleri mi var? Bir türlü mutlu olamıyor ve kendinizi çıkmazda mı hissediyorsunuz? Ya da günümüz koşullarında stres, yoğun iş temposu gibi etkenlerin ilişkileri zedelediğinizi ve uzun süreli ilişkilerin varlığını yitirdiğinizi mi düşünüyorsun? Bu durumu kendinizi geliştirmek adına bir fırsat olarak değerlendirmek isterseniz aradığınız soruların cevabını İlişki Koçluğun’da bulacaksınız

İlişki koçluğu, insanların kişisel ilişkilerinde daha fazla tatmin bulmalarına yardımcı olan bir yaşam koçluğu uzmanlık alanıdır. Bir ilişki koçu, ilişki hedeflerinizi belirlemenize, mevcut ilişkinizi  anlamanıza, evliliğinizi düzeltmenize ya da uzun süreli flörtünüzün bir üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Bazen iki partneri ile birlikte çalışmaya gerek yoktur. İlişki koçu müşterilerin kendi acı düşüncelerini bırakmalarına ve kendi ilişki vizyonlarını yaratmalarına yardımcı olur. Danışanların eşleri koçluk sürecine katılmasalar bile terapi sonucunda olumlu değişim ilişkileri de olumlu bir şekilde etkiler.

İlişki koçları, henüz ilişki içinde olmayan insanlarla da çalışır. Sorunlu bir geçmişe sahip olan, ilişkide ne istediklerini bilmekte güçlük çeken ya da sadece biriyle daha derin bir bağlantı kurma planları yapmak isteyen bekarlarla çalışıyorlar.

Bir ilişki koçu ilişkinizde nasıl bir noktaya varmak istediğinizi ortaya çıkartır, acı verici konular hakkında size rehberlik eder ve sizi korkularınızla yüzleştirip gerçek arzularınızı keşfetmenize yardımcı olur.

İlişki koçluğu kimler için?

 • Evliliklerinde sorun yaşayanlar
 • İlişkilerinde problemler yaşayıp sağlam ilişkiler kuramayanlar
 • Bir ilişkisi olup bunu sağlıklı bir şekilde sonlandırmak isteyenler
 • ilişkilerini sağlam ve emin adımlarla evliliğe dönüştürmek isteyenler
 • Sürekli kavga etmekten bıkanlar
 • Mutlu birliktelik için farkındalığını arttırmak isteyenler
 • Anlaşılmadığını düşünen ve anlaşılmak isteyenler

İlişki koçluğu evliliğimi kurtarır mı?

İlişki koçluğu, aşk düğümlerini çözmek için yardımcı olabilir, ancak evlilikleri “kurtarmak” iddiasında değildir. Koçluk, ilişki sorunlarını açıklığa kavuşturur – neyi başaramadığımız ile kontrol edebileceğimiz şeyleri ayırır.

İlilşki koçluğa tek bir kişi bile katılabilir. Zihinsel acılardan ve sorunlarından kurtulunca bu durum mutlaka evliliği de olumlu bir yönde etkiler.

İlişki koçluğu evlilikleri genellikle çok verimli bir şekilde etkiler, ancak her evliliğin kendine özgü bir takım zorlukları vardır, bu nedenle bir evliliğin koçluk sürecinde daha güçlü olup olmayacağını söylemek imkansızdır.

İlişki koçluğu size ne katacak?

 • İlişkilerin yeni yönlerini keşfedip, partnerinize güvenmeye ve inanmaya başlayacaksınız
 • İlişki modelinize farklı bir açı ile bakıp önyargılardan kurtulabilirsiniz
 • Partnerinizin aşk dilini öğrenip mevcut ilişkiyi kurtarma yollarını öğrenebileceksiniz
 • Olumsuz tecrübelerinizi hayat kaynağınıza dönüştürmeyi öğreneceksiniz
 • Hayalinizdeki ilişki modeli oluşturabileceksiniz

İlişki oyunları atölyesi

‘İlişki oyunları’ atölyesi hem kadınlar hem erkekler için tasarlanmıştır. İlişki koçluğu dışında katılmak isteyebileceğiniz çiftler için alternatif bir workshop’tur.

Atölyemizde çeşitli eğlence oyunları ve terapi yöntemleri kullanarak doğru iletişim ve şeffaf ilişki kurma yollarını öğreneceksiniz. Oynadığımızda bir çok şeyi daha etkili öğreniyoruz çünkü tüm algı kanallarımız açık oluyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın.

HAYALİNİZDEKİ İLİŞKİYE ULAŞMAK İSTİYOR MUSUNUZ?
Benimle iletişime geçin

Яндекс.Метрика